Facebook

Talentum

önkéntesség

    Fiatalok bevonása a gamifikáció módszerével

    A videófelvételen a játék témakörét járjuk körben, amely több, mint csupán ügyes technikák és élvezetes játékelemek összessége. A játékok ugyanis nem csupán a szórakozva tapasztalatszerzés eszközei, más jellegű tudásra is megtanítanak bennünket. A játékok kapcsolódnak elménk néhány legalapvetőbb funkciójához is (tervezés, motiváció, túlélési technikák), melyek fejlesztése nagyban segíti mindennapi boldogulásunkat. A játék úgymond pszichológiai szükséglet, mondhatnánk úgy is, hogy a játék a lélek ideális állapota.

    Családi önkéntesség

    A 2022. szeptember 27-én tartott civil konferencián a Pro Vobis tapasztalatait, gyakorlati példáit ismertette a családi önkéntesség tekintetében a meghívott vendég, Diana Bere Romániából. Érdemes megtekinteni a prezentációt és a kapott anyagokat azoknak, akik több generációt szeretnének bevonni az önkéntességbe, és  hatékonyabbá szeretnék tenni a generációs meghívást küldetésük megvalósításához. A anyagok részben angol nyelven olvashatók, a prezentációt magyarra fordítottuk. Előadó: Diana Bere, Pro Vobis, fordító: Bátor Gellért.

     

    Európai Önkéntesség Programterve 2030

    A 2022. szeptember 27-én tartott civil konferencián a meghívott vendég, Diana Bere (Pro Vobis, Románia) az Európai Önkéntesség programtervét mutatta be: Blueprint European Volunteering 2030. A stratégiai irányvonalak, a legfőbb elérendő célok, és az azokhoz vezető utak kerültek bemutatásra európai szinten, amelyeket az egyes tagországokban a helyi közösségekre lebontva lehet megvalósítani és átültetni a gyakorlatba. Az előadás angol nyelven, magyar tolmácsolással hallgatható meg felvételről. Előadó: Diana Bere, Pro Vobis, tolmács: Bátor Gellért.

     

    Önkéntesként a helyi közösségért

    2022. december 13-án az önkéntesekkel találkoztunk, és közösen gondolkoztunk, beszélgettünk arról, hogy hogyan működik az önkéntes informális formában vagy egy szervezet keretei között, milyen motivációk mozgatják az önkénteseket, mire érdemes figyelni, ha önkéntes tevékenységet vállalunk. Kitértünk az önkéntesség európai kontextusára is és ismertettük az Európai Önkéntes Központ munkáját. Köszönjük az önkénteseknek, hogy lelkesek, fejlődésre nyitottak és tenni akarnak a helyi közösség jobbá tételéért! Előadó: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina, civilfejlesztő

    Befogadó önkéntesség

    A befogadó vagy inkluzív önkéntesség olyan önkéntes lehetőségeket jelent, amelyek minden ember számára elérhetőek életkortól, kultúrától, nemtől, szexuális irányultságtól, etnikai hovatartozástól, vallástól, társadalmi helyzettől vagy fogyatékosságtól függetlenül. Az önkéntesség mindenki számára lehetőség. A tevékenységeinkbe beágyazott inkluzív gyakorlat azt jelenti, hogy minden érdeklődő számára tudunk olyan önkéntes tevékenységet biztosítani, amely lehetővé teszi számára a kibontakozást a társadalmi feladatok ellátásában, megteremtjük a befogadás feltételeit.

    Önkéntesmenedzsment – dinamikus/folyamat elemek 1.

    Az önkéntesek fogadásához elengedhetetlen, hogy egy szervezet tisztában legyen azokkal a menedzsment elemekkel, amelyek meghatározzák az önkénteseinek fogadását. Ha az önkénteseket szeretnénk a szervezethez meghívni, ha szeretnénk őket megtartani, ha szakszerűen szeretnénk bevonni, ha fenn szeretnénk tartani a motivációt, akkor legyünk ebben tudatosak! De hogyan is? Nézzük meg az önkéntesfogadást a toborzástól, a kiválasztáson, a bevezetésen, az integráláson és felkészítésen keresztül az önkéntesek értékeléséig és az ellenőrzéséig. Előadó: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina.

     

    Légy te a változás mások életében! - Young Caritas mozgalom

    A Gyulafehérvári Caritas az önkéntes program keretében indította a Young Caritas mozgalmat, melynek víziója: divatba hozni a szolidaritást. A mozgalom keretében lehetőséget teremtenek, hogy az érdeklődők kapcsolatba léphessenek az önkéntességgel és másoknak segítve megszerezhessék első önkéntes tapasztalatukat.

    Iskolai közösségi szolgálat kontra önkéntesség

    Az iskolai közösségi szolgálat NEM EGYENLŐ az önkéntességgel, bár sokan tévesen akként emlegetik. Viszont az iskolai közösségi szolgálat (IKSZ) az önkéntességre vezető út, egy nagy lehetőség arra, hogy a fiatalokat érzékenyítsük a társadalmi problémákra. Az IKSZ letelte után így nagyobb arányban lesznek a fiatalok köréből is önkéntesek a nonprofit szervezeteknél.