Facebook

Talentum

Videótár

    A videótár jelszóval védett tartalom, ahová a regisztrált klubtagok kapnak belépési lehetőséget. A felületen a videótár előadásai két nagyobb témacsoportban kereshetők: civil szervezetek működése és a civil szervezetek életéhez kapcsolódó humán és közösségi témák. A videótár állandóan gyarapodik a klubban kínált workshopok előadásaival, összefoglalóival, új témákkal. A kereső segít válogatni a változatos tartalmakban. Innen  bármelyik témakör elérhető, az almenüpontokban a területhez kapcsolódó videók kereshetők.

    A videó segít megérteni, hogy hogyan tehetjük hatékonyabbá az online térben a civil szervezetek jelenlétét a landing oldalak segítségével. Megtudható, hogy mi a különbség a weboldal és a landing oldal között, és rámutatunk arra is, hogy a landing oldalakkal hogyan tudjuk rávezetni az érdeklődőket arra, hogy lépjenek, kattintsanak, elérjenek bennünket. A landing oldal segít támogatókat szerezni vagy szolgáltatást népszerűsíteni és értékesíteni. A videófelvételt a 2023. március 9-i workshop felvételéből állítottuk össze. Előadó: Balogh Gábor digitális tanácsadó, moderátor: Vajda Árpád, ifjúsági szakember.

     

    A 2023. február 15-én tartott workshopon rövid áttekintést kaptunk a civil szervezetek működési sajátosságairól akkor, ha önkéntesekkel tartják fent és velük szervezik programjaikat. Meghívott vendégünk, aki közösségfejlesztőként számos szervezet létrehozásában közreműködött és civil szervezeteket működtet, több példával és életszerű gyakorlatokkal támasztotta alá a mindennapokban jellemző működési módot, jellemzőket és jól bevált módszereket. Meghívott vendég: Puskásné Halál Ágnes Szentesről, moderátor: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina.

    A hatalom az a képesség, hogy az egyik ember eléri, hogy a másik ember megtegye, amit amúgy nem tenne meg. (Klein Sándor) A chit-chat beszélgetés során a hatalom és vezetés kapcsolatát, motívumait járjuk körbe, hogyan is lehet ezeket a fogalmakat az élethelyzeteinkben felismerni és helyesen kezelni. A beszélgetésben kitérünk arra is, hogy a partnerséget hogyan értelmezzük a hatalom kontextusában. Beszélgetőpartner: Rettegi Zsolt, szervezetfejlesztő tréner.

     

    A 2022. szeptember 27-én tartott civil konferencián a meghívott vendég, Diana Bere (Pro Vobis, Románia) az Európai Önkéntesség programtervét mutatta be: Blueprint European Volunteering 2030. A stratégiai irányvonalak, a legfőbb elérendő célok, és az azokhoz vezető utak kerültek bemutatásra európai szinten, amelyeket az egyes tagországokban a helyi közösségekre lebontva lehet megvalósítani és átültetni a gyakorlatba. Az előadás angol nyelven, magyar tolmácsolással hallgatható meg felvételről. Előadó: Diana Bere, Pro Vobis, tolmács: Bátor Gellért.

     

    Gyors és rövid animációs áttekintés az önkéntesmenedzsment fontosságáról segít felismerni azt, hogy a fogadó szervezet felkészültsége az önkéntesek hatékonyságának és hosszú távú megtartásának a jelentősége.

     

    2022. december 13-án az önkéntesekkel találkoztunk, és közösen gondolkoztunk, beszélgettünk arról, hogy hogyan működik az önkéntes informális formában vagy egy szervezet keretei között, milyen motivációk mozgatják az önkénteseket, mire érdemes figyelni, ha önkéntes tevékenységet vállalunk. Kitértünk az önkéntesség európai kontextusára is és ismertettük az Európai Önkéntes Központ munkáját. Köszönjük az önkénteseknek, hogy lelkesek, fejlődésre nyitottak és tenni akarnak a helyi közösség jobbá tételéért! Előadó: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina, civilfejlesztő

     

    A csapatmunka hatékonyabbá tétele, a csapatépítés jelentősége, a csapatformáló erő, a csapat kontra/és a gyorsaság kérdése minden közösségi embert érint. A csapat bekapcsol, résztvevővé tesz. A csapat motivál és aktivizál. A csapat a kreativitás forrása. Éppen ezért jó mélyebbre nézni, hogy mi rejtőzik az igazi csapatmunka hátterében. Ebben kalauzol el bennünket a 2022. augusztus 30-i workshopról készült felvétel. Előadó: Koncz András, egyházfejlesztő.

     

    A befogadó vagy inkluzív önkéntesség olyan önkéntes lehetőségeket jelent, amelyek minden ember számára elérhetőek életkortól, kultúrától, nemtől, szexuális irányultságtól, etnikai hovatartozástól, vallástól, társadalmi helyzettől vagy fogyatékosságtól függetlenül. Az önkéntesség mindenki számára lehetőség. A tevékenységeinkbe beágyazott inkluzív gyakorlat azt jelenti, hogy minden érdeklődő számára tudunk olyan önkéntes tevékenységet biztosítani, amely lehetővé teszi számára a kibontakozást a társadalmi feladatok ellátásában, megteremtjük a befogadás feltételeit. A befogadó önkéntesség lényege, célja, alapelvei és célcsoportjai ismerhetők meg a 2022. szeptember 20-i workshop felvételeiből. Előadó: Kispál Gyöngyi, D2 Ifjúsági Központ.

     

    A stratégiai gondolkodással egy hidat építünk jelen és jövő között. A hídnak biztonságosnak és stabilnak kell lennie, ezért a híd minden egyes építőelemére szükség van.  A 2022. július 19-i workshop felvételén a stratégiai gondolkodás 7 tartópillérét elemeztük, de nem a szokásos megközelítésben, hanem rávilágítva arra, hogy a jelenlegi helyzetben mire érdemes fókuszálnia egy stratégiai vezérnek. Az, hogy milyen eszközöket választunk a felsoroltak közül, az már szervezetfüggő, azonban lépni és változtatni kell, mivel a világ gyors léptekkel halad előre. A stratégának pedig jó lenne egy lépéssel az előtt járni, vagy legalábbis vele együtt haladni. Előadó: B. Balogh Edit, civilfejlesztő tréner.

     

    Civil szervezeti vezetőként érdemes jól felkészülni egy újonnan induló évre. A videóban bemutatjuk, hogy mire figyeljünk, és hogyan készítsük el a következő éves munkatervet. A munkaterv jó alapot képez a költségvetés összeállításához. A videóban kitérünk arra, hogy a költségvetési tervet egyszerűen, átláthatóan hogyan lehet elkészíteni. A 2022. december 1-i workshop felvételein ötleteket kapunk arra is, hogyan vértezzük fel magunkat és szervezetünket az egyik pillanatról a másikra bekövetkező változásokra. Előadó: B. Balogh Edit, civilfejlesztő.

     

    A 2022. június 28-i workshop keretében ötleteket kapunk a pályázatok megvalósításához, megkönnyítve ezzel a későbbi elszámolást és az esetleges rész- vagy záróbeszámolókat. A videóban megismerhetjük, hogyan START-ol el egy projekt. Előadó: Török Bernadett

     

    Ha érdekel, hogy hogyan gondolkodhatnak a szervezedről és kicsit távolabbról vizsgálnád a személyiséged hatását, azoknak érdekes felvetéseket tartalmaz az előadás. Akár vezető, akár beosztott vagy, a „személyes éned” meghatározó. A 2022. március 29-i workshop kommunikációs szempontból vizsgálta a személyes márkát és hatását, amihez persze az önismeret is fontos tényező. A workshopról készült összefoglaló elgondolkodtat, hogyan hatunk a szervezetre, ahol tevékenykedünk. Előadó: Zsiday Krisztina, kommunikációs és ifjúsági szakértő, tanácsadó.

     

    Ha szeretnél jobban kommunikálni a közösségi médiában, és jó lenne tudni, hogy mikor, miért és hogyan érdemes az online közösségi felületeken szerepelni, akkor tekintsd meg a 2022. május 11-i workshopunk felvételét! Hasznos és sokszor megdöbbentő információk birtokába jutottunk a közösségi felületekkel kapcsolatban. Ahhoz, hogy ne időveszteségnek és feleslegesen befektetett energiának érezzük a közösségi kommunikációt, érdemes tudatosítani a számunkra releváns online jelenlét csatornáit,  a közösségi média formáit, sajátosságait és lényeges funkcióit, így lehet a saját szervezetünkre szabott a jelenlét és az aktivitás. A workshop vezetője: Szabó Ditte, Telekom Hello Biznisz szakértő, további előadó kolléganője: Istenes Nikolett.

     

    A civil szervezetek sokat dolgoznak céljaik megvalósításán. Nagyon fontos, hogy munkájuk eredményei ne csak megszülessenek, hanem látszódjanak is! A láthatóság egyrészt nagyobb közönséget jelent, másrészt a munkatársak hatékonyságát is növeli, hiszen több lesz a pozitív visszajelzés. Megjelenik a siker, ami visszaigazolja a sok befektetett időt és energiát.  Ha szeretnél sokkal tudatosabb és ezáltal hatékonyabb lenni a szervezeti kommunikáció tervezésében és megvalósításában, akkor a 2022. május 24-i workshopunk összefoglalója segít a kommunikációs hatékonyságod növelésében. Az előadó: Szőke Katalin, kommunikációs szakértő, Budapesti Metropolitan Egyetem; vendége: Tolvaj Krisztina, Simpact Nonprofit Kft.

     

    Az önkéntesmenedzsment egyik fontos eleme a motiváció. Ha szeretnétek önkénteseiteket hosszú távon megtartani és motiválttá tenni, akkor abba érdemes apróbb vagy nagyobb energiát belefektetni. Hogy hogyan lehet mindezt hatékonyan megoldani, mit tehet egy önkénteskoordinátor ez ügyben, kiderül a workshop összefoglalójából. A tervezett és átgondolt önkéntesmenedzsment segíti azt a folyamatot, hogy az önkéntesek, mint meghosszabbított karjaink, hatékonyan és hitelesen szolgálják küldetésünk megvalósítását. A 2022. március 23-án szervezett workshop összefoglalója jógyakorlatokkal gazdagítja a látókörünket. Előadó: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina, szervezetfejlesztő tréner.

     

    A 2022. április 21-én megvalósult workshop keretében bemutatásra került a társadalmi vállalkozások fogalma, magyarországi helyzete, működési sztenderdjei. Áttekintettük a hazai támogató rendszert, valamint a workshop időpontjában rendelkezésre álló forráslehetőségeket. Ha önálló vállalkozásban gondolkodsz mint civil szervezet, akkor képet kaphatsz, hogy milyen utat járnak be az induló vállalkozások. Ha cégként szeretnél létrehozni és fenntartani egy jó érdeket szolgáló társadalmi vállalkozást, akkor jógyakorlatot láthatsz azoktól, akiknek sikerült megvalósítani álmukat. A workshop vezetője: Magyar Szabolcs az OFA Nonprofit Kft. szakmai munkatársa; vendégei: Földes Zsuzsanna, aki a források specialistája és Radvánszky Antal, Lápastó Nonprofit Kft.

    Az  előadás során az alapítvány, az egyesület és a civil társaság fogalmát, alapítását, alakulásának feltételeit, céljait, tagságra vonatkozó információit, humánerőforrásának lehetőségeit, döntéshozatali szerveit és a megszűnésének körülményeit ismerhetjük meg. Így látható, hogy melyik szervezeti formának mi az előnye és mi a nehézsége. Ha esetleg szervezet alakítás előtt állsz, akkor ez a videó hasznos információkat tartalmaz az átgondoláshoz. Előadó: B. Balogh Edit.

     

    A vírushelyzet egészen új megoldásokat kívánt vagy akár kíván a jövőben is. Néhány jógyakorlat megosztásával segítjük azokat a közösségeket, akik kreatív megoldásokkal a nehéz időkben is szeretnének kapcsolatban maradni, közösségi életet élni, programokon részt venni.  Mit lehet a teljes karantén alatt, a szigorú szabályok időszaka alatt, vagy akár a kicsit enyhébb körülmények között szervezni és ajánlani a közösségeinknek? Az előadáson néhány új ötletet ajánlunk. Előadó: Bucskóné Lehota Ágota.

    Mi van akkor, ha nem nyer a pályázatunk, de egy adott programot mégis szeretnénk megvalósítani? Nos, akkor is van megoldás. Néhány tippet adunk arra vonatkozóan, hogy milyen költségek mivel helyettesíthetők, mit hogyan tudunk adományok formájában megszerezni, hogy egy tervezett és a szervezet küldetését szolgáló program megvalósulhasson. Talentum Chit Chat; aki kérdez: B. Balogh Edit, aki válaszol: Zsivkovitsné Gyenes Krisztina.

     

    Ha szervezetfejlesztést tervezel alapítványodnál vagy egyesületednél, akkor ezt a videót érdemes megnézni. A szervezet egy összetett organikus rendszer, elemei szoros kapcsolatban állnak egymással. A szervezetfejlesztés sok területre terjedhet ki, ezért fontos, hogy jó szervezeti diagnózist állítson fel a vezető(ség). Segítségképpen a videóban megismerkedhetsz a legfőbb szervezeti elemekkel, s ez alapján átgondolhatod, hogy mely pontok és elemek lesznek azok, ahol átalakításra, változásra van szükség. Előadó: B. Balogh Edit.

     

    Oldalak